Ağır Ceza Kapsamına Giren Suçlar

Bazı suçların etkileri diğer suçlara oranla daha fazla ve de daha yıkıcı olabilmektedir. Bu sebepten dolayı şu suçlar ağır ceza kapsamında görülmektedir. kasten adam öldürme, soykırım suçları, işkenceler, çocukların cinsel açıdan istismara tabi tutulmaları, uyuşturucu imal etmek ve de imal edilen uyuşturucunun halka satımı durumu, rüşvet suçları, zimmete para geçirmek, para üzerinde sahtecilik yapmak, hileli iflas gibi büyük suçlar ağır ceza hukuku içinde değerlendirilmektedir.
Bu suçlar ağır ceza mahkemelerinde görülmektedir.
Bu tip suçlarla ilgilenmekte olan ağır ceza avukatları ise, bu zor durumlarla ilgili hukuki prosedürleri dikkatlice inceleyerek ağır suç durumunu çözmeye çalışmaktadırlar.
Özellikle Bursa ağır ceza avukatı olarak görev yapmakta olan avukatlar ise, büyük suçların, örgütlü suçların ve de yasal olmayan maddelerin üretimi ve de satımı konusunun daha çok Bursa’da gerçekleştiğinden ötürü daha çok ağır ceza davalarında tecrübe kazanmışlardır. Bu durum sebebiyle ağır ceza davalarında diğer illerde ağır ceza avukatı olarak görev yapmakta olan avukatlara göre çok daha tecrübelidirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir